Dowiedz się więcej

Pomoc frankowiczom w Łowiczu

Wiele osób, które zaciągnęły kredyt we frankach, boryka się ze sporymi problemami. Warto mieć świadomość, że od 2019 roku, zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE, można prościej uporać się z tym kłopotem. Mianowicie, kredytobiorca jest w stanie unieważnić zawartą umowę z bankiem. Kancelaria oferuje profesjonalną pomoc frankowiczom. Współpracujemy głównie z osobami z miasta Łowicz i okolic.

Kredyty frankowe dzielą się na dwa rodzaje – indeksowane oraz denominowane.

Kredyt denominowany – w tym przypadku kwota kredytu jest wyrażona w złotówkach. Przelicza się ją na franki szwajcarskie i wyraża szacunkowo. W tym przypadku owa kwota nie jest znana w momencie zawarcia umowy z bankiem, ponieważ raty są obliczane po kursie sprzedaży franka szwajcarskiego.

pomoc frankowiczom łowicz

Kredyt indeksowany – tego rodzaju kredyt polega na tym, iż kwota jest obliczana po kursie kupna franka szwajcarskiego. Przeliczenie na złotówki ma miejsce w momencie zapłaty raty zgodnie z kursem.

Istnieje kilka rozwiązań, które mogą pomóc osobom, które zaciągnęły niekorzystny kredyt. W przypadku kredytu denominowanego jest to unieważnienie umowy z bankiem, a także zarządzenie zwrotu nominalnej kwoty kredytu. W kontekście kredytów indeksowanych natomiast można ubiegać się o tzw. odfrankowienie, co owocuje zmniejszeniem oprocentowania. Dochodzi do tego możliwość obniżenia wysokości rat, a także zwrot środków nadpłaconych przez kredytobiorcę.

Pozew przeciwko bankowi można oczywiście złożyć samodzielnie. Warto jednak mieć świadomość, że wiąże się to ze skomplikowanym postępowaniem, a do tego zawiłości prawne sprawiają, iż łatwo jest podjąć nieroztropną i niekorzystną decyzję. Z tego powodu warto skorzystać z naszych usług. Pomoc frankowiczom w Łowiczu jest usługą kompleksową, która wiąże się z dokładnym przeanalizowaniem umowy pod kątem prawnym. Może się okazać, iż bank stosował w owej umowie zapisy niedozwolone. W każdym przypadku będziemy godnie reprezentować dobro Klienta. Zawsze tłumaczymy podejmowane kroki i ich możliwe następstwa, dzięki temu będziesz mieć pełną świadomość podczas całego postępowania.

Pomoc frankowiczom Łowicz

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i mieliśmy okazję pomóc wielu frankowiczom. Poznanie wielu spraw sprawia, że możemy szybko uporać się z Twoim problemem.

Interesuje Cię oferowana przez nas pomoc frankowiczom w Łowiczu? W takim razie serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wytłumaczymy formę współpracy.